Milion przelewów zagranicznych – oto potęga TransferGo!
Firma TransferGo została założona w 2013 roku i startowała praktycznie od zera. Ale od samego początku przyświecającym jej celem było ułatwienie społeczności imigrantów oraz wszelkim innym osobom zainteresowanym tego typu działalnością rozwiązania palących ich problemów. Jakich? Ano wszystkich związanych z wysyłaniem pieniędzy za granicę, czy to do rodzin pozostawionych w kraju, czy też zagranicznych kontrahentów. 
2017-04-18, 10:31

Koncepcja zrodziła się mniej więcej 4 lata w głowie dwóch młodych ludzi, postanowili więc oni wdrożyć ją w życie. I tak właśnie narodziła się firma TransferGo. Od samego początku zajęła się opracowywaniem metod dokonywania szybkich i przede wszystkim tanich przelewów międzynarodowych dla swoich klientów. I niewątpliwie po czterech latach działalności można rzecz bez żadnych ogródek, że odniosła piorunujący wręcz sukces. Bez wątpienia kluczowym aspektem tak udanej kariery rynkowej TransferGo był kosztujący zaledwie 99 pensów przelew zagraniczny realizowany w ciągu 24 godzin.

A jak to wygląda po czterech latach? Cóż, liczby bezwzględne są naprawdę interesujące. W lutym 2017 roku liczba wszystkich transakcji zrealizowanych za pośrednictwem TransferGo przekroczyła milion. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko właśnie milion przelewów pieniężnych wykonanych pomiędzy krajami takimi jak Wielka Brytania, Litwa, Polska, Rumunia, Niemcy, Norwegia i całą resztą zaliczającą się do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. 

Ale liczba miliona wykonanych transakcji nie robi takiego wrażenia, jak łączna kwota zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy. Otóż dzięki TransferGo klienci zlecający przelewy zagraniczne byli w stanie zmniejszyć swoje koszty aż o 9,6 miliona funtów, czyli po prostu zaoszczędzili blisko 10 milionów funtów, które w przeciwnym razie musieliby wydać na opłacenie kosztów przelewów międzynarodowych realizując je za pośrednictwem tradycyjnych usług bankowych lub przedsiębiorstw pośredniczących. A oszczędności w tej kwocie oznaczają ni mniej, ni więcej, jak tylko dodatkowe 9,6 miliona funtów pozostałe w kieszeni osób zlecających przelewy zagraniczne, co automatycznie przekłada się na zwiększenie ich siły nabywczej.

Obecnie TransferGo zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów liczący sobie 47 osób. Firma współpracuje ściśle z 45 bankami w wielu krajach z całego świata (wliczając w to tak odległe państwa, jak choćby Indie), a jej usługi są wysoko cenione przez praktycznie każdego z grona ponad 200 tysięcy regularnych użytkowników serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej TransferGo. Zresztą najlepiej może o tym świadczyć wynik w specjalistycznym serwisie TrustPilot wynoszący imponujące 9,8!

Podkreślamy jeszcze raz fakt, że to wszystko uzyskano zaledwie w ciagu 4 lat. Opracowano podstawowe założenia działalności, zgromadzono środki finansowe, nawiązano kontakty z bankami z wielu krajów świata, zatrudniono zespół specjalistów, stworzono międzynarodowe kanały przesyłu pieniędzy… bez wątpienia życie codzienne społeczności imigrantów zarobkowych w Wielkiej Brytanii oraz osób regularnie wysyłających pieniądze za granicę w ciągu tych 4 lat uległo znaczącej poprawie!

Ale na horyzoncie widnieje widmo Brexitu, który jest kluczową kwestią nie tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale i wszystkich osób powiązanych w jakiś sposób z branżą technologii finansowej w całej Europie. Można się zatem spodziewać sporego wzrostu zainteresowania różnego rodzaju możliwościami przesyłania pieniędzy za granicę, co się będzie wiązać z planowanym opuszczaniem Wysp Brytyjskich przez imigrantów zniechęconych sytuacją wywołaną przez Brexit. Ta okoliczność powinna stanowić dla TransferGo kolejny pozytywny impuls pozwalający jeszcze bardziej rozszerzyć swoją działalność i zainteresować potencjalnych nowych użytkowników.

Autor: Andreea Cosmina Musat, http://uberbloger.pl/strefa-kierowcy/milion-przelewow-zagranicznych-oto-potega-transfergo/

KONTAKT / AUTOR
Magdalena Golebiewska
Country Manager
TransferGo
+44 790 438 9285
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy